FF-Střídání ročních období

11. října 2010 v 20:33 | Byachiru |  SasuSaku - povídky
Název : Střídání ročních období
Autor : Byachiru
Žánr : romantika nejspíše ...
Omezení : pokud vám nebylo 13 tak prosím nečtěte
Anotace : Tahle je jedna z nejpovedenějších . Inspirace načerpána z obrázku v učebnici zemněpisu (pokud by někoho zajímalo , na obrázku byla jakásijaponská sopka za zimního období x)) .

V přízemní ranní mlze se pomalu rýsovala něčí silueta . Vysoká , štíhlá ... Bylo zřejmé , že patří ženě . Pomalu a neslyšně kráčela zasněženým údolím , ukrytým mezi několika vysokými horami. Míjela holé , zasněžené stromy a valouny . Vše kolem bylo bílé . Bílý sníh , bílé , za oblaky skryté nebe a bílá mlha , obalující vše kolem . S lehkým , přátelským úsměvem pozorovala drobné , stříbrné jiskřičky v mlze a na sněhu . Šla a nezanechávala za sebou na sněhu žádné stopy , neozývalo se ani typické zapraskání . Jakoby se vznášela . Na sobě měla bíle lemované , krvavě rudé kimono bohatě zdobené zlatými a stříbrnými květinami jež byly propojeny tenkými zelenými stébly . U pasu měla připevněnou dlouhou , úzkou katanu . Obuv neměla žádnou . Průzračně bledou tvář , lemovanou růžovými vlasy svázanými do vysokého drdolu , jí zdobily jemné rysy a zářivé smaragdově zelené oči . Zastavila se . Zrovna míjela jezírko s několika drobnými ostrůvky uprostřed . Už nebylo pokryté ledem a tak se zastavila pohlédla na čerň vodní hladiny . Usmála se na svůj odraz , vytáhla flétnu , začla hrát a pokračovala v cestě . Výraz v její tváři nenaznačoval žádnou emoci ale v hlavě se jí zjevovaly nejrůznější myšlenky .
Dnes s ním bude znova bojovat . Znovu , dokud jeden z nich nepadne bezvládně na sníh . Setkávají se každý rok ve stejný den , na stejném místě už tisíce let . Každý rok , když odchází z vyhrané bitvy, si slibuje , že až se znovu setkají , osloví ho a poslechne si jeho hlas ale nikdy se nedokázala odhodlat a odložila to na další rok . Ani dnes tomu nebude jinak . Mínila v duchu .
Došla na místo a čekala až se objeví . Zůstala stát na svém obvyklém místě a čekala . Vždy chodil pozdě a za ty tisíce let se nic nezměnilo .
V mlze se pomalu začínala rýsovat vysoká mužská postava .
Už byl jen deset kroků od ní a jako každý rok si ho pozorně prohlédla . Měl kratší černé vlasy ladící s černýma , chladnýma a krutýma očima . Pleť měl ještě bledší a čistší než ona . Kimono bylo černobílé , jednoduché a podstatně volnější než její . I katana , kterou držel v ruce byla mnohem větších rozměrů .
Jako každý rok ji propaloval přísným , ledovým pohledem , ve kterém se zračila i kapka nenávisti .
Vzhlédla a podívala se mu přímo do očí . Beze slova přestala hrát a schovala flétnu . Zatímco on jako každý rok předtím beze slova a bez varování zaútočil .
Jako každý rok byl boj vyrovnaný . I kdyby v tomto prázdném údolí někdo byl nemohl by utkání pozorovat . Každý pohyb byl tak rychlý , že jej nebylo možné okem zachytit . Žena na chvíli přestala dávat pozor a po silném úderu ji katana vypadla z ruky . Lekla se a to zpomalilo její pohyb . Ve zlomku vteřiny ucítila ledové ostří katany na svém krku . Očima doširoka otevřenýma , vyděšeně těkala po okolí . Tohle se nikdy nestalo . Je vážně tak neschopná ? Ptala se sebe sama .
Vzpamatovala se když ucítila jeho ledový dech vzadu na krku . Dech po krátké chvíli následovaly i rty . Polila ji vlna horka a srdce bilo jako o závod . Stála a zděšeně lapala po dechu zatímco jeho ledové rty pomalu zkoumaly její krk . Byla jako v transu . Cítila jak se studená ruka dostává pod její kimono a po několika minutách jak se kimono pomalu sesouvá po ramenech a pak padá na zem . Nebránila se . Nechtěla se bránit .
. . .
Znovu se probrala až když se odtáhl . Pozorovala jej jak se pomalu obléká . Po chvíli se na ni usmál a zašeptal : " Za rok se znovu uvidíme ." A rozplynul se ve vzduchu .
Rozhlédla se kolem a s úsměvem pozorovala rychle tající sníh , první paprsky slunce a první nejdrobnější kvítky sakury nad svou hlavou .
Přišlo jaro - její období .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anata Anata | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 17:47 | Reagovat

Tak to je dobrý :-D Zezačátku to sice bylo takové zvláštní, ale jakmile jsem si uvědomila, že Sasuke je zima a Sakura jaro, tak jsem s fakt muselo říct "to je hustý" :-D A dokážu si představit Naruta jako léto a Kakashiho jako podzim, fakt paráda, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama